Blog > Komentarze do wpisu
Jan Nowicki - Spieprzajcie, dziady!


Nie o "Cracovii", nie o "Wiśle" - ale o politykach będzie!


Czy wy zatraciliście tak dalece instynkt samozachowawczy, że już nie słyszycie, nie widzicie, nie czujecie - jak bardzo mamy was dosyć? Wszystkich! Tych z lewa, prawa, centrum i rogatek. Że gardzimy waszą interpretacją prawa i sprawiedliwości, że śmiejemy się z waszych prób samoobrony, że wasza liga przypomina piłkarską, a obywatel woli bardziej stać twardo na ziemi, niż trzymać się chybotliwej krawędzi platformy bez kół?!

Na kardynale Stanisławie Dziwiszu spoczywa obowiązek, umiarkowanej w tonie, reprymendy - pod waszym adresem. Ale my, zwyczajni grzesznicy, którzy kiedyś będą smażyć się w piekle, mamy przynajmniej tą satysfakcję, że wzorem prezydenta Rzeczpospolitej - możemy twardo warknąć wam w oczy - spieprzajcie, dziady! My chcemy żyć i pracować w spokojnym domu, dla siebie i naszych rodzin. Nie możemy od rana do wieczora patrzeć na twarzel, które brzydną proporcjonalnie do powiększającej się szpetoty ich wystąpień, decyzji, obłudy i zwykłych przestępstw.

Jak długo jeszcze każecie nam wami pogardzać? Ile jeszcze usłyszymy od was oświadczeń które nawzajjem się wykluczają? Jakim prawem taki Andrzej Lepper może "cenić ludzi szanujących prawo", skoro on sam i jego wasale tak często się z nim rozmijają?

Ze zwykłego słowa "przepraszam", które dla dobrze wychowanego człowieka tyle znaczy co oddech, zrobiliście jakiś poważny oręż, odkupienie win, hasło, sentencje wyroku, co - obok symbolicznej kwoty wpłacanej na zbożny cel - musi sie ukazać w gazetach. Śmieszni jesteście chłopaki. Peryferyjni, prowincjonalni, zepsuci do szpiku kości. Prosimy, wydajcie sobie (za kązde pieniądze!) gazetę, tylko i wyłącznie dla siebie. W niej możecie się opluwać do woli, popisywać rzekomą bezkompromisowością i talentami do wizjonerskiej naprawy Rzeczpospolitej. Od pierwszej do dziesiątej. Niech wasze medialne tuby kosztują naród nawet majątek. Nieważne, opłaci się. Ale wara od naszych oczu, uszu i nosów. Naszymi gwiazdami będą omijający Rydzyka Bóg, artyści, zwyczajni ludzie, zwierzęta, wschody i zachody słońca, woda ziemia, praca, pory roku. Ale nie wy. Nie wy - na Chrystusa!!!


Nie woźcie się w opancerzonych samochodach i niech tylu "byków" w czarnych garniturach was nie osłania. Mu naprawdę nie chcemy was zabić. Nie zasługujecie nawet na to, żeby być celem uświecającym środki. Żyjcie sobie spokojnie w enklawie żałosnych złudzeń, ale błagamy!- na własny koszt.Skończcie raz na zawsze z "przepraszam" i nie zawracajcie nam dupy tym, kto komu podał rękę, a kto komu nie. Zachowujecie się jak dzieci w piaskownicy. Obrażacie naszą inteligencję, nudzicie nas, żenujecie, przerażacie! A fakt, że was wybraliśmy, jest tylko jeszcze jednym powodem do ogólnego wstydu. Okazuje się bowiem, że jesteśmy żałosnym społeczeństwem. Nie narodem a właśnie... społeczeństwem. Brzydkim, nierozsądnym, rządzonym przez jeszcze brzydszych i nieprzewidywalnych. Dzisiaj, gdy dżentelmena zaatakował prowincjonalny fryzjer, nie można już powiedzieć: "Polegaj na mnie jak na Zawiszy".Stało się tak, że nawet nie pociesza nas mądra fraza Stanisława Jerzego Leca:" Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija".

Dążąc do osiągnięcia swoich celów, opluliście - dziady!- wielu zasłużonych dla Polski- zacnych Polaków. Żyjących i nieżyjących. Myślę, że nie cofnęlibyście się nawet przed podważeniem autorytetu Najważniejszego. Jedyne, co was powstrzymuje, to polityczne wyrachowanie i moherowy lęk przed zemstą elektoratu.
Jestem wolny, żyję w wolnym, demokratycznym kraju. Mam prawo, które wy sami przemieniliście w obowiązek- krzyknąć...dla mnie już nie istniejecie!!!"
Tekst przepisany z jakiejś gazety bez wiedzy i zgody autora.
czwartek, 19 października 2006, nagro85

Polecane wpisy

  • Skleroza!

    Witajcie! Zapomnialem wam napisać że wyjeżdzam na wakacje i nie bede sie zbyt czesto odzywal na moim blogu. Wakacje to chyba zbyt duze slowo bo nie mam czasu si

  • Zakochałem się...

    Musiałem się tym z wami podzielić... ZAKOCHAŁEM SIĘ... Pewniechcielibyście wiedzieć w kim... Nie tak szybko... Najpierw wam o Niejopowiem... Jest piękna... Bezd

  • Jak listonosz moze zdenerwowac człowieka...

    Jak niektórzy z was pewnie wiedzą (czytający poprzednie wpisy) czekam na nawigacje do samochodu. No i leżę sobie przed komputerem, słyszę odgłos zatrzymujacego

Komentarze
Gość: , *.zax.pl
2006/11/23 01:04:50
Brawo , tak mysla wszyscy myslacy ludzie.
-
Gość: , *.zax.pl
2006/11/23 01:05:02
Brawo , tak mysla wszyscy myslacy ludzie.
-
Gość: , *.tbcn.telia.com
2007/05/07 09:59:26
Tekst jest nie "z jakiejś gazety", a z GW 29/09 2006, patrz tu:
www.kult.art.pl/forum/viewtopic.php?pid=155879
i w obrazkach :
img145.imageshack.us/img145/7229/jannowicki1yy6.jpg
&
img89.imageshack.us/img89/8189/jannowicki2ja0.jpg